Ο ΦΟΡΤΟΥΝΗΣ ΠΗΡΕ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΟΥ ΤΟΥ… ΧΑΣΙ

Κανείς δεν έχει το δικαίωμα να πει ότι ο Ολυμπιακός έχει πρόβλημα ρόστερ. Αλλοίμονο. Από παίκτες όσους χρειάζεται ο προπονητής για να κάνει τις επιλογές του, και τις εναλλακτικές του, ανάλογα με την όποια ιδιαιτερότητα κάθε αναμέτρησης.

Από το πρώτο λεπτό φάνηκε ότι ο Σεμπά δεν είχε θέση στην ενδεκάδα, κόντρα στην σίγουρη Ριέκα μέσα στο Καραϊσκάκη. Απεναντίας, ο Βραζιλιάνος είναι ίσως απαραίτητος στη ρεβάνς. Εκτός έδρας, διότι είναι κατ’ εξοχήν δυνατός και κοντραδόρος.

Ο Χάσι ξεκίνησε το παιχνίδι χωρίς τον Φορτούνη. Γιατί; Πιθανόν ούτε ο ίδιος ο Κοσοβάρος να γνωρίζει. Τελικά, ένας ποδοσφαιριστής που έχει χημεία με την εξέδρα, ο Φορτούνης, μπήκε αφού είχε περάσει μια ώρα αγώνα και γύρισε τούμπα το ματς. Και εξέθεσε τον προπονητή του.

Ούτε μισό λεπτό μετά την είσοδο του Φορτούνη έγινε το 1-1 από τον Οφόε ο οποίος σερβιρίστηκε στο πιάτο μασημένη τροφή από τον Έλληνα διεθνή. Και στο 93’ πάλι ο Φορτούνης έδωσε το γκολ, το 2-1, μετά από δυνατό κτύπημα φάουλ εκτός περιοχής και σκόρερ τον Ρομαό.