ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΧΑΘΗΚΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Η ΑΕΚ έχασε τη μεγάλη ευκαιρία να σκαρφαλώσει στην κορυφή της βαθμολογίας, αφού δεν κέρδισε τον Ατρόμητο. Κουβέντα καφενειακή είναι αυτή.

Η ΑΕΚ κώλωσε στο Περιστέρι και δίκαια πήρε το «Χ», το 1-1 ο Ατρόμητος. Κι αυτό το ακούς στο καφενείο.

Έστω ότι κέρδιζε χθες η ΑΕΚ, ότι έμενε το 0-1. Γιατί να μη χάσει βαθμούς, όχι μόνον δύο στη συνέχεια του πρωταθλήματος;

Να μιλήσουμε ποδοσφαιρικά. Η κατάκοπη ΑΕΚ τα πήγε καλά στο Περιστέρι. Μια χαρά της έβγαινε το παιχνίδι, αλλά δέχθηκε την ισοφάριση από τον Αιγύπτιο Χατζηπαναγή. Τον Ουάρντα. Ένα γκολ μαγεία που σηκώνεις τα χέρια.

Τι να πεις; Το παλληκάρι σε κλειστούς χώρους ελίχθηκε και έξω από την περιοχή έστειλε ένα υπέροχο αριστερό σουτ που δεν πιανόταν. Το αποδέχεσαι ακόμα και ως αντίπαλος!

Όπως η ΑΕΚ έτσι και ο Ατρόμητος με τους πιο χαμηλούς στόχους ήθελε το αποτέλεσμα. Η ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο είχε στήσει την δαγκάνα της και δεν επέτρεψε φάσεις και ευκαιρίες στους γηπεδούχους. Και περίμενε να ψαρέψει την τσιπούρα από τις επιθετικές της επιλογές. Στην επανάληψη το παιχνίδι «άνοιξε», έκρυβε θάνατο. Μετά το 0-1 η ΑΕΚ έφτασε πολύ κοντά στο 0-2.