ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΟ 1-0 ΜΕΧΡΙ ΤΟ 90

Στο τελευταίο λεπτό ο Άρης κερδίζει πέναλτυ και την ευκαιρία να ισοφαρίσει. Ο 1μ. 89 Καμερουνέζος τερματοφύλακας των γηπεδούχων, πρώην του Λεβαδειακού και της Λαμίας, αναθυμάται φαίνεται τα μαθήματα μπαλέτου πιτσιρικάς κι αρχίζει κάτι περίεργα χορευτικά, με προφανή σκοπό να αποσυντονίσει τον εκτελεστή, τον αρχηγό του Άρεως.

Μάλλον τα κατάφερε ο Αφρικανός κήπερ διότι ο Μπρούνο Γκάμα σημάδεψε στο κέντρο, αλλά το γκολ έγινε διότι ο χορευτής Επασί (φωτω) συνέχιζε τις φιγούρες και δεν έμεινε στη θέση του.

Η καλύτερη ομάδα - αλλά κι αυτή με τους καλύτερους ποδοσφαιριστές - δεν κέρδισε. Ειδικά στην επανάληψη ο Άρης κυριάρχησε και ούτε θα έπαιρνε τον πόντο της ισοπαλίας, αν δεν έβρισκε το πέναλτυ στο 89. Συμβαίνει.

Ο ΟΦΗ είτε από σκοπιμότητα, είτε από ανικανότητα αδιαφόρησε εντελώς στο βου ημιχρόνιο. Πάλευε χωρίς επιτυχία να κρατήσει το 1-0, που έκανε από το πρώτο τέταρτο. Δεν μπορούσε να αναπτυχθεί, έχανε τις προσωπικές κόντρες, περιοριζόταν να διώχνει τη μπάλα.