Η ΑΕΚ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΚΟΨΗ ΤΟΥ ΞΥΡΑΦΙΟΥ

Η αιώνια ΑΕΚ. Κέρδισε χθες την Λαμία εκτός, αλλά πως κέρδισε. Αυτό έχει σημασία. Όχι ότι πήρε το τρίποντο, αλλά για μια φορά ακόμα άφησε το παιχνίδι στα πόδια των αντιπάλων. Πριν συμπληρωθεί  ημίωρο βρίσκει το γκολ και για μια ομάδα κορυφής είναι απαραίτητο να σκοράρει ξανά. Γιατί;

Επειδή στο ποδόσφαιρο όλα είναι ανοιχτά. Επειδή η ΑΕΚ θέλει να κρατηθεί ψηλά στη βαθμολογία και να μην την πάρει η κάτω βόλτα. Τι έγινε χθες;

Δεν είναι επιτυχία της ΑΕΚ που δεν έφαγε γκολ. Που κράτησε το μηδέν στην άμυνα. Η επιτυχία είναι να μην αφήσει το παιχνίδι στο ρίσκο.

Στο β’ ημίχρονο η Λαμία πιέζει και η ΑΕΚ παραμένει… ασυγκίνητη. Κάνει ευκαιρία η Λαμία και η ΑΕΚ δεν αντιδρά.

Το 0 -2 δεν λέει τίποτα. Το αποτέλεσμα θα μπορούσε άνετα να είναι και 0 -3. Το κρίσιμο διάστημα, σχεδόν όλο το β’ ημίχρονο, η ΑΕΚ ήταν στην κόψη του ξυραφιού. Και δεν τρόμαζε τον αντίπαλο, αντίθετα λες αντιμετώπιζε μοιρολατρικά το ματς.