ΓΙΑ ΠΑΟΚ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ

Γίνεται; Να κερδίζει εκτός τον ανώτερο του Ολυμπιακό και καπάκι να μην κερδίζει στην Τούμπα τον κατώτερο του Αστέρα. Βεβαίως γίνεται. Βεβαιότατα παραγίνεται. Τι λέμε; Για ποδόσφαιρο μιλάμε.
Και να πούμε μπράβο στον ΠΑΟΚ επειδή ισοφάρισε στο τελευταίο δεκάλεπτο και στις καθυστερήσεις (φώτο); Κι αν πούμε ''Μπράβο, ρε, ΠΑΟΚ... '' γιατί να μην θεωρηθούμε πως τον ειρωνευόμαστε;
Αν μιλάμε σοβαρά, και με βάση τα σημερινά δεδομένα, ο ΠΑΟΚ είναι στο δρόμο προς τα κάτω. Ομάδα με στόχο το πρωτάθλημα (... ), έστω την πρόκριση στα play-off, δεν τρώει οκτώ γκολ σε 9 παιχνίδια. Και δεν βάζει μόνο 11 γκολ.
Άσε τη συγκομιδή των 16 βαθμών και την πέμπτη θέση. Αυτό το 11-8 είναι εφιαλτικό και ορίζει τον ΠΑΟΚ του σήμερα. Του τώρα.
Ο ΠΑΟΚ στο περαμένο πρωτάθλημα τερμάτισε δεύτερος τόσο μετά τους 26 αγώνες, όσο και μετά τα play-off. Σήμερα οι αντίπαλοι του ΠΑΟΚ  προβλέπουν πως οι παίκτες που προπονεί ο Λουτσέσκου στην καλύτερη τους είναι να περάσουν στην εξάδα των play-off. Αυτή θα είναι η επιτυχία τους.