ΑΝΟΙΞΑΝ ΟΙ ΚΑΦΕΤΕΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ... (ΜΗΝ) ΠΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ
![](/ImageGen.ashx?image=/media/1131104/kafe.jpg&width=620&constrain=true)
Το ψάρεψα στο facebook, σε λογαριασμό αναγνώστη του apodytiriakias.gr. Μια φωτογραφία και το σχόλιο του αναγνώστη Makis Pantelis, ικανό να βραβευτεί σε διαγωνισμό, αν υπήρχε τέτοιος για ερασιτέχνες.
Η φωτογραφία: Μια παρέα (;) ολόγυρα σε τραπεζάκι είναι ολότελα αφοσιωμένη σε ''διάλογο'' με το μαλακιστήρι στο χέρι.
Η λεζάντα του Μάκη: ''Επιτέλους! Άνοιξαν οι καφετέριες για να πούμε καμιά... κουβέντα''.
Αυτό είναι το ζητούμενο στη σάτιρα. Αρκεί μια φωτογραφία όταν ''μιλάει'' μόνη της, δεν χρειάζεται λόγια, τα λέει η ίδια. Και η σχολιογραφική προσθήκη με όσο το δυνατόν λιγότερες λέξεις.
Διαβαστε ακομα: